Заміна теплоносія в інженерних системах будинків

Наша компанія є контрактним виробником німецької торгової марки MASTER BOILER® в Україні, за підтримки Інституту неорганічної та аналітичної хімії Технічного університету Клаусталя (Technische Universität Clausthal), в місті Клаусталь-Целлерфельд, Німеччина.

Ми виробляємо реагенти та обладнання для очищення, захисту та обслуговування теплообмінного і водогрійного обладнання, систем опалення, охолодження та водопостачання.

Ми компанія повного циклу, тому крім виробництва ми надаємо і послуги пов'язані з обслуговуванням інженерних систем в тому числі і надаємо професійні послуги по заміні теплоносіїв, опрессовці і заповнення систем опалення.

Для нашої країни характерно в якості теплоносіїв для опалювальних систем використовувати воду, пов'язано це з наступними факторами:

  1. Вода є найкращим переносником тепла.
  2. Вода не токсична, її пари завжди містяться в повітрі, її можна необмежено зливати як на грунт, так і в стічні системи.
  3. Не вимагає спеціальної підготовки перед утилізацією.
  4. Низька вартість, завжди під рукою.
  5. Виробники теплообмінного і нагрівального обладнання не знімають своє обладнання з гарантії.

Але не дивлячись на всі свої плюси, є ряд негативних якостей, які не дозволяють використовувати в якості теплоносія скрізь. Це висока температура замерзання - 0 ° C.

При замерзанні вода розширюється, що призводить до виводу системи опалення з ладу, якщо ж воду з системи злити, то процес корозії всередині неї піде ще швидше, що в свою чергу не продовжить термін експлуатації системи опалення.

Наші фахівці проводять заміну води в системах опалення наступним чином:

Перед заливанням, фахівці MASTER BOILER перевірять систему опалення на несправності. Так само необхідно розрахувати кількість теплоносія в системі. Існують спеціальні таблиці, що дозволяють без додаткової праці це зробити. Розрахунок проводиться на 1 погонний метр труби. Користуючись даними таблицями і знаючи діаметр труб, можна обчислити, скільки теплоносія буде потрібно на 10 метрів системи.

Далі починається сам процес заправки теплоносія.

Перша стадія - це злив з системи попереднього теплоносія.

Система опалення відсікається і відключається, температура води в системі повинна досягти кімнатної. Далі наші фахівці зливають остигнувшу воду із системи через нижню точку. Після того, як вся вода злилася, проводять стабілізацію тиску в системі шляхом відкриття крана у верхній точці.

Потім відбувається промивка системи - за допомогою насоса в труби закачується промивний реагент для повного видалення відкладень з системи, потім він вимивається разом з відкладеннями. Цикл повторюють кілька разів.

Закачування в систему теплоносія

За допомогою насоса теплоносій закачується в систему до тих пір, поки не потече з верхньої точки - це знак про те, що система заповнена. Далі фахівці компанії MASTER BOILER перевіряють тиск в системі, перевіряють справність всіх вимірювальних приладів і для перевірки герметичності системи проводять її опресовування.

Заповнення системи етиленгліколь і пропіленгліколь відбувається аналогічним чином.

Зараз теплотехніки і власники автономних систем все частіше використовують в якості теплоносіїв водні розчини на основі етилен і пропіленгліколь - вони так само доступні за ціною, а температура їх замерзання нижче, ніж у води, завдяки додаванню в них присадок та інгібіторів, вони не дають спінювання і захищають систему від корозії.

Процентний вміст основного компонента в розчині визначає теплофізичні характеристики теплоносія, а саме - теплопровідність, теплоємність, в'язкість, діапазон допустимих робочих температур рідини, що забезпечують безпечний режим експлуатації опалювального або охолоджуючого устаткування.

Розглянемо переваги етиленгліколю:

  • не дає системі розморожувати;
  • володіє хорошими теплофізичними властивостями;
  • Середня вартість.

Теплоносій і антифриз на основі водного розчину етиленгліколю з антикорозійними присадками володіє найкращими характеристиками, тому саме ці низькозамерзаючі рідини знайшли найбільше застосування в системах промислового кондиціонування / охолодження (в чиллерах) і опалення.

Основним мінусом є його висока токсичність, при низьких температурах має високу в'язкість, а так само при повному випаровуванні з нього води температура замерзання в середньому дорівнює -13 ° С.

Розглянемо якості пропиленгликоля:

  • не вимагає зливу системи в зимовий час;
  • обсяг розширення дуже малий, що виключає пошкодження системи. При зниженні температури до температури початку кристалізації теплоносія, починається процес кристалізації, а його загусання відбувається тільки при зниженні температури ще на 5-7 ° С. Руйнування системи виключено, так як при подальшому зниженні температури, теплоносій (антифриз) перетворюється в гелеобразну масу;
  • при повному випаровуванні зі свого складу води і охолодженні має дуже низьку температуру замерзання - близько -60 ° С;
  • не токсичний, екологічно безпечний;
  • хороші теплофізичні властивості;
  • не горючий і вибухобезпечний;
  • через свою малу щільність вимагає меншої витрати електроенергії для прокачування по системі опалення.

І все-таки дані теплоносії з часом втрачають свої властивості і потребують заміни. Після заміни всі теплоносії відправляються на утилізацію, а система промивається звичайною водою.

Оптимальні терміни заміни води в системі - перед кожним опалювальним сезоном. Для цих цілей використовують дистильовану воду.

Етиленгліколь і пропіленгліколь виробники рекомендують міняти кожні 2-3 роки.

Істотним мінусом етиленгліколю є його чутливість до перегріву. Навіть при недовгому підйомі його температури вище норми, етиленгліколь термічно розкладається і дає нерозчинний осад і кислоти. Осад утворює нагар на нагрівальних елементах, що в свою чергу погіршує теплообмін. Кислоти в свою чергу негативно впливають на металеві частини системи опалення, що призводить до корозії. Дані фактори призводять до негативних впливів на матеріал ущільнювачів рознімних з'єднань. Крім того етиленгліколь має високу плинністю і при утворенні корозії в системі швидко почне протікати.

Не варто забувати і про піноутворення, пов'язаному з розкладанням присадок - це може привести до утворення повітря в системі.

Пропіленгліколь по позитивних якостей схожий з етиленгліколем, але має додаткові переваги - він не отруйний і всередині системи надає ефект змащення, що знижує гідродинамічний опір, крім того, його теплопередача вище, ніж у етиленгліколю.

Якому з хладагентів віддати перевагу, вибираєте ви, однак потрібно враховувати особливості системи опалення.

Фахівці компанії MASTER BOILER проконсультують вас при підборі теплоносія в залежності від ваших потреб і завдань.

Наші фахівці проводять заміну теплоносія на основі етиленгліколю або пропіленгліколю в системі холодопостачання, а також заміну теплоносія в разі втрати антифризом своїх властивостей. Роботи проводяться фахівцями з багаторічним стажем, які розбираються у всіх технічних нюансах і прекрасно знають хімічні властивості речовин.

Звертайтеся вже сьогодні! Довіртеся професіоналам компанії MASTER BOILER.