Обпресувальні насоси

Проведення якісної і повної перевірки систем опалення, вентиляції, водопостачання, холодильного обладнання та кондиціонерів, котлів, посудин та інших герметичних систем і пристроїв неможливо без використання спеціального обладнання. У цій якості виступає обпресувальний насос, ціна на який складається з його призначення, характеристик і комплектації. За допомогою такого обладнання можна визначити герметичність системи або пристрою і виявити проблемні місця за дуже короткий час.

Така перевірка необхідна при запуску в експлуатацію нової системи, після проведення планових або аварійних робіт, в разі нестійкої роботи пристрою або системи, при підготовці до початку опалювального сезону.

Для чого призначений обпресувальний насос

Призначення насоса виходить з його функцій. Будь пресувальний насос створює підвищений тиск в системі або в окремому пристрої за допомогою нагнітання і стискання робочого середовища. В якості робочого середовища використовується мінеральне масло, вода, антифриз. Незалежно від принципу роботи, обпресувальник складається з декількох основних частин:

 • Насос, який може мати ручний або електричний привід. Ручний обпресувальний насос легше за вагою, простіше за конструкцією і дешевше. Обпресувальний насос електричний є більш громіздким і важким, але працювати з його допомогою можна дуже швидко.
 • Ємність для робочої рідини. Чим вона більше, тим більший обсяг системи зможе прокачати обпресувальник.
 • Шланг, за допомогою якого відбувається всмоктування рідини і подача її в систему.
 • Манометр для контролю тиску.
 • Рукоятка для накачування тиску. Нею обладнаний тільки ручний пресувальний насос.
 • Фільтр для очищення робочої рідини.
 • Провід живлення, яким обладнується електричний обпресувальний насос.
 • Ручка для перенесення або коліщатка (не у всіх моделей).

Встановлена на обпресувальний насос ціна залежить від потужності агрегату, максимального тиску, яке він може створити в системі, а також від його продуктивності.

Як працює насос

Процедура обпресування полягає в створенні в випробуваній системі граничного рівня тиску, яке здатне витримати система, з метою перевірки її цілісності. Випробуванням також можуть піддаватися окремі ділянки системи, відокремлені від неї запірною арматурою. Високий тиск робочої рідини і її закачування в систему забезпечує обпресувальний насос, купити який не завадить жодній будівельній організації, що займається подібними роботами.

Після закачування рідини в систему, пресувальний насос в кілька разів підвищує в ній тиск. Після цього відслідковуються показання вбудованого манометра. При їх постійному значенні система визнається герметичною. Якщо ж тиск в системі поступово падає, визначають причину падіння і місце витоку рідини. Після усунення неполадки випробування проводять повторно.

Класифікація насосного обладнання

Всі обпресувальники, наявні зараз у продажу, поділяються на кілька категорій за типом використовуваного приводу:

 1. Ручний обпресувальний насос. Це простий прилад, яким можна проводити випробування індивідуальних систем і їх ділянок. Величезний плюс полягає в тому, що насос незалежний від електрики, а його невелика вага дає можливість брати його з собою на об'єкти. Обслуговування ручного насоса також мінімальне, так як складається прилад всього з декількох простих деталей.
 2. Обпресувальний насос електричний. Це обладнання не вимагає витрачати значних фізичних зусиль при створенні тиску. Вага та габарити електричного приладу можуть істотно відрізнятися. Там, де електрика відсутня, прилад може живитися від генератора. Здатний створювати значний тиск.
 3. Електрогідравлічний насос. Це складне устаткування з великим потенціалом. Встановлена ​​на такий обпресувальний насос ціна виправдовує себе тільки в умовах промислових випробувань, для перевірки значних по протяжності трубопроводів і систем.
 4. Пневматичний насос. Це електричний пресувальний насос, ціна на який найбільш висока. Але зате і тиск в системі таке обладнання здатне створити дуже високе.

Характеристики обпресувальників

Якщо ви вирішили купити обпресувальний насос, ви повинні розуміти його основні характеристики і параметри:

 • Функція самовсмоктування робочої рідини в систему. Її мають всі насоси. Для початку всмоктування необхідно занурити шланг в бак з робочою рідиною.
 • Дивіться на максимальний тиск, що може створити всередині системи даний апарат. Ціна на обпресувальний насос залежить переважно від цього показника.
 • Продуктивність насоса. Це та кількість рідини, яку прилад може закачати в систему за хвилину. Зрозуміло, найбільшою продуктивністю володіє електричний обпресувальний насос.
 • Обсяг резервуара для рідини. Чим більше поміститься рідини в резервуар, тим з більшим обсягом системи зможе працювати помпа.
 • Потужність приладу. Це кількість споживаної електроенергії, необхідної для роботи насоса.
 • Зусилля на рукоятці приладу при нагнітанні тиску. Даний параметр приймається в облік тільки в разі, якщо використовується ручний обпресувальний насос.
 • Обсяг всмоктування рідини. Ця кількість рідини, яку всмоктує обпресувальний насос за подвійний хід важеля. Це тільки для ручних обпресувальників.
 • Вага і габарити обладнання. Показник має значення для мобільного використання, перенесення насоса на відстань. Від цього параметра залежить, який обпресувальний насос купити вам буде вигідно для якихось конкретних цілей.
 • Робоча рідина. Універсальної рідиною є вода, але також, в більшості моделей насосів, можна використовувати масло, а в деяких - антифриз.

Як вибрати обпресувальний насос для своїх потреб

Вибираючи обпресувальник, орієнтуйтеся на ті завдання, які ви будете з його допомогою виконувати. Наприклад, для нерегулярного використання і для власних потреб має сенс обпресувальний насос купити подешевше. Тим більше, якщо ви раніше ніколи не користувалися подібним обладнанням. Таке обладнання має настільки просте використання, що використовувати його зможе звичайна людина, просто прочитавши, додається до нього інструкція. Цілком прийнятні результати забезпечить вам ручної обпресувальний насос.

 • Якщо ви працюєте "на потоці", виконуючи регулярні замовлення, або ж роботу потрібно виконувати швидко, то вам краще віддати перевагу електричному обпресувальному насосу. Тим більше, що вам не потрібно витрачати при роботі значних фізичних зусиль. Та й не всякий обсяг здатний прокачати ручний прилад.
 • Для перевірки великих за розміром систем, наприклад, багатоповерхових будинків, краще використовувати електричні (електрогідравлічні) моделі. Якщо ж необхідно створити дуже високий тиск, необхідне для перевірки трубопровідних магістралей в промислових обсягах, то не завадить і пневматичний пристрій. Правда, його вартість буде по кишені хіба що підприємству або будівельній організації.

Обпресувальний насос купити ви зможете в нашому магазині, що надає величезний вибір товаруів за дуже вигідними цінами. Відвідати наш офіс ви зможете в Київ. Але, навіть якщо ви проживаєте в іншому регіоні України, ви завжди зможете оформити замовлення через електронну пошту, наш сайт або по телефону. Ми допоможемо вам зробити правильний вибір, а потім доставимо вибраний вами товар на вашу адресу.