Ручні

На жаль, на сторінці немає елементів для відображення. Будь ласка, зайдіть пізніше!

Будь-яка система, в якій рухається якесь робоче середовище, повинне проходити випробування, за термінологією названо обпресуванням. Таким випробуванням підлягають опалювальні труби, водопроводи, холодильні установки, системи стисненого повітря, газові балони, бойлери тощо. Такі випробування необхідні після ремонту, протягом тривалого часу, без роботи, перед запуском нових трубопроводів в експлуатацію. Завдяки таким випробуванням своєчасно помічаються і усуваються похибки монтажу, дрібні недоробки, виявляється брак виробів. Проведення обпресування проводиться за допомогою спеціального обладнання. У даній статті ми розглянемо ручні обпресувальники і дамо декілька порад по їх правильному виборі.

Що являє собою ручний обпресувальник

Це компактний гідравлічний інструмент, призначений для створення підвищеного тиску рідини в замкнутих системах з метою їх перевірки на герметичність. У комплекті приладу входять наступні елементи:

 • Насос поршневого типу з рукояткою. У більшості моделей натискаючий важіль служить ще і для транспортування приладу на інше місце.
 • Резервуар, в який заливається використовувана робоча рідина.
 • З'єднувальний шланг з нарізним штуцером, розрахований на високий тиск.
 • Манометр.

Ручний обпресувальник купити сьогодні можна в багатьох магазинах, але гарну якість гарантовано забезпечать тільки відомі та перевірені виробники.

Як проводиться процедура обпресування

Після завершення монтажу або ремонту системи, проводиться її максимальне заповнення рідиною. На відміну від повітря, рідина не стискається, а місця протікання знайти набагато легше, ніж при повітряних випробуваннях. Після цього до системи підключається ручний опресувальник, який здатний створити в системі надлишковий тиск,який в кілька разів перевищує нормальний робочий тиск. Після досягнення потрібного тиску прилад відключають і спостерігають за відсутністю протікання та збереженням постійного тиску в системі. Якщо протягом декількох годин тиск не падає, а течі відсутні, то система вважається герметичною.

Переваги ручного пресувальника

Перелічимо основні переваги, які вигідно відрізняють річний обпресувальник:

 • Мобільність. Агрегат можна брати з собою в будь-яке місце, адже для його роботи не потрібна наявність електроенергії.
 • Простота конструкції і легкість використання. Завдяки простій конструкції ризик поломок приладу зведений до мінімуму. Навіть в разі будь-яких неполадок усунути проблему, в більшості випадків, можна швидко і недорого.
 • Невеликі габарити і малу вагу.
 • Доступна вартість, адже купити ручний обпресувальник може собі дозволити і невелика бригада будівельників, і навіть окремо взятий майстер при наявності постійних замовлень.
 • Відсутність електроприводу дає можливість використовувати інструмент на відкритому повітрі і навіть при наявності опадів.
 • Прилад досить довговічний, так як всі його деталі виготовляються з нержавіючої сталі і високоякісного пластика.

Основні параметри інструменту

Устаткування для опресовування трубопроводів характеризується кількома основними параметрами, які відрізняються у різних моделей. Щоб зробити правильний вибір та купити ручний обпресувальник з потрібними характеристиками, слід з цими параметрами ознайомитися:

 • Тип робочої рідини, яку можна використовувати. Зазвичай це вода, яка годиться для всіх моделей. Але деякі прилади можуть працювати з антифризом, мінеральним маслом і навіть з дизельним паливом.
 • Обсяг резервуара для рідини. Чим він більший, тим більший обсяг системи можна заповнити.
 • Вага приладу. Від маси пристрою залежать його мобільність і зручність роботи.
 • Габарити пристрою. Зазвичай ручний обпресувальник має значні розміри в тому випадку, якщо укомплектований великим резервуаром для робочої рідини.
 • Максимальний тиск, що створюється при опрессовці. Від цього показника залежить здатність приладу якісно перевірити замкнуту систему будь-якого призначення.
 • Діапазон температур робочої рідини, з якої працює прилад.
 • Допустима в'язкість робочої рідини.
 • Напруга живлення. Всі прилади живляться від мережі змінного струму. Для їх використання не потрібні адаптери або трансформатори.
 • Продуктивність приладу. Ця кількість рідини, який здатний закачати ручний обпресувальник в систему за один подвійний хід важеля.
 • Максимальне зусилля на важелі управління. Це сила, з якою оператор натискає на важіль в процесі нагнітання підвищеного тиску. Чим легше натискається важіль, тим зручніше працювати з приладом майстру.
 • Розмір накидної гайки, розташований на шланзі. Від цього розміру залежить, якого діаметру повинен бути вхідний патрубок випробуваної системи. Втім, при невідповідності діаметрів, можна використовувати перехідник.
 • Матеріал виготовлення. Як правило, всі деталі приладу виготовляються з нержавіючої сталі. Резервуар для рідини часто виготовляється з пластика. Цей матеріал є більш легким, тому загальна вага приладу знижується.

Як правильно вибрати ручний обпресувальник

Перш ніж ручний обпресувальник купити, слід визначитися з кількома його параметрами. Тим самим ви зможете зрозуміти, чи підійде даний інструмент для ваших цілей.

Вам необхідно знати:

 1. Яке максимальний тиск здатна витримати система, яка буде піддаватися випробуванням. Порівнюючи цей показник з максимальним тиском, яке може видавати пресувальник, підбирається підходяща модель. Іноді прилад здатний створювати тиск, якого недостатньо для повноцінної перевірки системи. В цьому випадку підбирається більш ефективний пристрій.
 2. Системи яких обсягів будуть перевірятися. Наприклад, якщо проводиться перевірка багатоквартирного будинку, то завоздушеність системи може виявитися настільки великою, що потрібно зробити до сотні рухів важелем для закачування в систему всього лише 1 л рідини. В цьому випадку прилад з ручним керуванням буде не такий ефективний.

Ручний пресувальник рекомендується використовувати в наступних випадках:

 • Якщо ви вдаєтеся до його послуг тільки періодично.
 • Якщо він вам потрібен для індивідуального використання, для перевірки власних систем опалення, водопостачання тощо.
 • Для виконання перевірок невеликих за обсягом систем.
 • Для перевірок в умовах, коли поруч відсутня електрика.
 • Якщо ви постійно пересуваєтеся з місця на місце. Такий пристрій, завдяки своїй мобільності, невеликими розмірами і малій вазі, доставить мінімум турбот при транспортуванні.
 • При відсутності досвіду поводження зі складними механізмами. Пристрій приладу настільки простий, що з його підключенням і виконанням перевірки зможе впоратися будь-яка людина, що не має спеціальних навичок в даній області.

Сьогодні не складе жодних труднощів купити ручний обпресувальник. Величезний асортимент таких виробів представлений в нашому магазині, офіс якого ви зможете знайти в Києві. При виникненні сумнівів у правильності вибору ми завжди надамо вам консультативну допомогу по телефону, електронній пошті або безпосередньо в офісі. А відповідний товар ви зможете замовити прямо на сайті. У нас працює система персональних знижок, тому кожна наступна покупка буде дешевше попередньої.